iOS 14.6 güncellemesi yayınlandı!

iOS 14.6 güncellemesi

iOS 14.6 güncellemesi yayınlandı!

ABONE OL 

Apple bugün iPhone sahiplerine iOS 14.6 güncellemesini gönderdi. Geçtiğimiz günlerde duyurulan uzamsal ve kayıpsız ses desteğini bu güncellemeyle kullanıcılarına sundu. iOS 14.6 ile birlikte iPadOS 14.6’da yayınlandı.

iOS 14.6 Güncellemesinin Detayları

Apple bugün iOS 14.6 güncellemesini yayınladı. iPhone modellerine uzamsal ve kayıpsız ses deneyimini sağlayacak olan güncelleme Apple Music kullanan kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. Şimdilik 20 binden fazla şarkıda bu kayıpsız ses desteği sağlanacak. Ardından ise 75 milyondan fazla şarkıda bu destek sunulacak.

Güncelleme ile sunulan bir diğer özellik ise sesle telefon kilidi açma oldu. iPhone sahipleri akıllı telefonlarının kilitlerini sesleri ile açabilecek. Geçtiğimiz nisan ayında duyurulan Apple Podcast sistemi de bu güncelleme ile kullanıcılara sunulacak.

Yakın zamanda duyurulan AirTag’ler için e-posta desteği sunuldu. Önceden AirTag kullanıcılarına telefon numarası desteği verilmişti. Artık her iki yöntemde kullanılabilecek.

iOS 14.6 güncellemesi yayınlandı!

Uygulama Takip Şeffaflığı Sunuldu

Akıllı telefonlara indirilen uygulamaların kullanıcıların verilerini kullanmak için izin istediklerini biliyoruz. O izni verdikten sonra uygulamaları akıllı telefonlarımıza indirebiliyoruz. Apple bu konuda oldukça önemli bir işe imza attı. Akıllı telefon sahiplerinin istedikleri uygulamalarla verilerini paylaşabileceği Uygulama Takip Şeffaflığı özelliği iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemesi ile tüm kullanıcılara sunuldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir