iOS 14.5 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

iOS 14.5 güncellemesi

iOS 14.5 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

ABONE OL 

Apple geçtiğimiz hafta düzenlediği Spring Loaded etkinliğinden iOS 14.5 güncellemesinin yayınlanacağını duyurmuştu. Merakla beklenen iOS 14.5 güncellemesi yayınlandı.

iOS 14.5 Güncellemesi Detayları

Güncellemenin sunduğu en dikkat çekici özelliklerden birisi Apple Watch kullanan iPhone sahiplerinin ana ekran kilidini Apple Watch modeliyle açabilmesi oldu. Maske takarken de Apple Watch kullanarak iPhone ana ekran kilidi açılacak. Ayarlar’a eklenen özelliğin aktifleştirilmesi gerekiyor. Bu özelliği kullanabilmek için iOS 14.5 ile birlikte duyurulan WatchOS 7.4 güncellemesini yapmak gerekiyor.

iOS 14.5 güncellemesi ile gelen emojilerden birkaçı

Yine bu güncellemeyle 200’den fazla emoji ve Siri için 4 yeni ses tonu eklendi. Ayrıca uygulamalar kullanıcı verilerini izlemeden önce izin istemeleri gerekecek. Güncelleme ile gelen bir diğer özellik ise pil kalibrasyonu oldu. Bu özellik yalnızca iPhone 11 serisi için geçerli olacak ve pil performansını iyileştirecek.

Apple ABD Satış Raporu Detayları

Apple geçtiğimiz ekim ayında iPhone 12 serisini duyurdu. Bu seri ile birlikte satışlarını yeniden arttırdı. Consumer Intelligence Research Partners tarafından hazırlanan rapora göre Apple, 2021 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği gelirin yüzde 61’ini iPhone 12 serisi sayesinde elde etti.

Özellikle tasarım olarak özlenen köşeli tasarıma sahip olması ve 5G desteğini kullanıcılara sunması sebebiyle iPhone 12 serisi Apple’ın en çok gelir elde ettiği modeller oldu. iPhone 12 serisinde iPhone 12 modelinin hemen ardından en çok satılan telefon iPhone 12 Pro Max oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.