iOS 14 kullanım oranı rekor kırdı!

iOS 14 kullanım oranı

iOS 14 kullanım oranı rekor kırdı!

ABONE OL 

Apple tarafından iPhone 12 serisiyle birlikte duyurulan ve kullanıcılara sunulan iOS 14 kullanım oranı ortaya çıktı. Mixpanel verileriyle ortaya çıkan oran daha önce ulaşılmamış bir seviyede iOS kullanımı olduğunu gösterdi.

iOS 14 Kullanım Oranı!

Geçtiğimiz yılın eylül ayında kullanıcılara sunulan iOS 14 kullanım oranı yüzde 90.45‘e ulaştı. Bu oran bugüne kadar ki en çok kullanılan iOS sürümünün iOS 14 olduğunu gösteriyor. Mixpanel‘in verileriyle ortaya çıkan bu oran henüz Apple tarafından doğrulanmadığını belirtmek gerekiyor.

Geçtiğimiz şubat ayında Apple tarafından açıklanan oran ise yüzde 86 seviyelerindeydi. Ayrıca iOS 14 sürümünü kullanabilen iPhone modellerinin oranı tüm iPhone modellerinin yüzde 80‘ini oluşturuyor.

Android’in son sürümü olan Android 11‘in kullanım oranı ise yüzde 25 olarak kayıtlara geçmişti.

iOS 14 kullanım oranı rekor kırdı!

Android iOS’tan Fazla Veri Topluyor

İrlanda‘da yapılan bir araştırma Android’in iOS’a göre 20 kat daha fazla veri topladığını ortaya çıkardı. ArsTechnica raporuna göre akıllı telefonlarda yapılan en basit SIM takıp çıkarma işleminin bile şirketlere gönderildiğini gösteriyor. Ekran kilidini açmak dahil birçok veri, o akıllı telefonun işletim sistemi tarafından belirli aralıklarla toplanıyor ve merkeze gönderiliyor.

Bu raporun en dikkat çeken detayı ise Android işletim sisteminin iOS işletim sistemine göre daha çok veri toplaması oldu. iOS yalnızca Safari, Siri ve iCloud verilerini toplarken Google’ın Android Chrome, Google arama çubuğu, Google Messenger, Safetyhub, Google Dökümanlar ve YouTube verilerini topladığı ortaya çıktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.