iOS 14.5 ile gelen yenilikler ortaya çıktı! 200’den fazla emoji ve daha fazlası

iOS 14.5 ile gelen yenilikler ortaya çıktı!

iOS 14.5 ile gelen yenilikler ortaya çıktı! 200’den fazla emoji ve daha fazlası

ABONE OL 

Apple, akıllı telefonları ve tabletleri için geliştirdiği ve sürekli geliştirmeye devam ettiği iOS işletim sisteminin yeni sürümü iOS 14.5 için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken yeni sürümde sunulacak bazı yenilikler de ortaya çıktı.

ios 14.5 ile ilgili görsel sonucu

iOS 14.5 İle Gelen Yenilikler

Apple, emojilerde görüyor ki artık kadın figürlerinde de sakal kullanmaya başlıyor. Ayrıca alevler içinde kalp, bantlara sarılmış kalp gibi yeni emojileri kullanıma sunacak. 200’den fazla yeni emoji sunulacağı belirtilirken kulaklık emojisini değiştirdiğini ve kendi geliştirdiği AirPods Max kulaklığın görselini kullandığını görüyoruz.

Ayrıca Apple telefonu ya da tableti kullananlar iOS 14.5 işletim sistemi ile Apple Müzik yerine standart müzik uygulaması olarak Spotify ya da YouTube Music gibi üçüncü taraf bir uygulamayı seçebilecek. Yeni işletim sistemini kullananlar Apple Maps uygulamasında kişisel kaza, radar ya da yol bakım çalışması gibi bildirimler ekleyebilecek.

Maske ile Face ID çalışmalarında da büyük bir ilerleme sağlanmış durumda ve maske takılıyken tuş kilidi açılacak ancak bunun için kilidi açılmış bir Apple Watch akıllı saate ihtiyaç duyuluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.