Intel Korona virüsü için 6 milyon dolar ayırdı

Intel

Intel Korona virüsü için 6 milyon dolar ayırdı

ABONE OL 

Intel Foundation korona virüsü mücadelelerini desteklemek adına toplamda 6 milyon dolarlık bir yardım fonu ayırdı. Şirket korona virüsü mücadele çabalarını desteklemek amacıyla 4 milyon dolar, tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanlar, emekliler ve yardıma muhtaç insanlar için toplam 2 milyon dolarlık destek fonu ayırdı.

Intel, küresel krizler ve doğal afetler sırasında dünyadaki yaşam koşullarını iyileştirmek ve zorluk çeken toplumları desteklemek için çalışmaları bırakmayacağını açıkladı.

Intel’in korona virüsü için yaptığı bağışın detayları

Şirketin yaptığı açıklamada 4 milyon dolarlık bağışın gıda güvenliği, barınma, tıbbi ekipman ve küçük işletmelere yönelik destek için çalışan vakıf ve kuruluşlara bağışlanacak. Yararlanacak kurumlar ise gıda bankaları, okul bölgeleri ve çocuk hastaneleri olarak belirtiliyor.

ABD ülkesinin bağış alan bölgeleri arasında Arizona, California, Massachussetts, New Mexico, Oregon ve Texas bulunuyor. Dünya çapında ise Kosta Rika, Hindistan, İrlanda, İsrail, Malezya, Meksika ve Vietnam ülkeleri yer alıyor.

Intel aynı zamanda korona virüsüne karşı savaş veren sağlık çalışanları için de 1 milyondan fazla koruyucu ürün bağışlandığını açıkladı.

Korona virüsü hakkındaki diğer haberleri okumak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.