Intel Apple’ı kazanmaya çalışacak

Intel Apple

Intel Apple’ı kazanmaya çalışacak

ABONE OL 

Apple, MacBook modellerinde Intel tarafından üretilen işlemcileri kullanıyordu. Geçtiğimiz yılın kasım ayında Apple tarafından üretilen M1 isimli işlemciler MacBook‘lara güç vermeye başlamıştı. Intel, Apple gibi büyük bir iş ortağını kaybettiği için çalışmalarını yeniden arttırmaya devam edeceğini açıkladı.

Intel Apple’ı Geri Kazanmak İçin Çalışmaları Hızlandıracak

Intel CEO’su Pat Gelsinger yaptığı açıklamada Intel’in çalışmalarında tökezlediğini kabul ederek daha fazla çalışarak yeniden Apple’ı kazanmak istediklerini ifade etti. M1 işlemciler konusunda da Apple’ın oldukça iyi bir iş çıkardığını ifade eden Gelsinger, Apple’dan daha iyi işlemciler üretip Apple’ı yeniden kazanma konusundaki isteğini yineledi.

Apple, Intel’den çip satın almaya bırakıp M1 ismiyle duyurduğu çipi kullanmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Duyurulduğunda M1 çipinin başarısı hakkında soru işaretleri olsa da oldukça başarılı bir performans gösteren M1 işlemci çipi kendisini kanıtlamış ve beğenileri toplamıştı.

Intel Apple’ı kazanmaya çalışacak

Apple Kâr Oranı Gözler Önünde!

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon satışları ilgili bir rapor yayınlandı. Bu rapora göre 2021 yılının ikinci çeyreğinde teknoloji devi Apple’ın yüzde 13‘lük bir pazar payına sahip olduğu göründü. Pazar payı olarak birkaç rakibinin gerisinde kalsa da aynı dönemde akıllı telefon satışlarından elde edilen gelirin yüzde 40‘ını Apple elde ediyor. Apple’ın elde ettiği gelirin yüzde 75‘inin kâr olması da dikkatleri çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 13 Pro modelinin maliyeti ortaya çıkmış ve satış fiyatıyla karşılaştırıldığında elde edilen kâr açık bir şekilde ortaya çıkıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir