Intel ABD’de fabrika açıyor!

Intel ABD

Intel ABD’de fabrika açıyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük çip üreticileri arasında yer alan Intel, üretim merkezlerine bir yenisini ekliyor. Üretimini iş gücünün ucuz ülkelerde sürdüren Intel bu defa şirketin merkezi olan ABD’de üretim merkezi açma kararı aldı.

Intel ABD’de Yeni Bir Üretim Merkezi Açıyor

Intel, yalnızca akıllı telefon ve bilgisayar için üretim yapmayı değil dünyada ortaya çıkan çip problemini ortadan kaldırmak için geniş çaplı bir üretime başlıyor. Özellikle otomobil sektöründe baş gösteren çip problemini çözmeyi planlayan ve bu sayede dünyanın en büyük çip üreticisi olmak isteyen Intel, 20 milyar dolarlık yatırım yapma kararı aldı.

ABD’nin Arizona eyaletinde açılacak olan Intel çip üretim merkezi için toplamda 20 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı. Ayrıca Intel, bu üretim merkezi 15 bin kişilik istihdam da sağlayacağını açıkladı.

Intel ABD’de fabrika açıyor!

Intel Patent İhlali Cezasına Çarptırıldı!

VLSI Technology isimli şirketin sahip olduğu patentlerin Intel tarafından ihlal edildiği gerekçesiyle dava açmasıyla süreç başladı. Bu ihlalin gerçekleştirilmesinin ardından mahkemelik olan taraflar için karar verildi ve Intel’in 2.18 milyar dolarlık tazminat ödemesi kararlaştırıldı.

Intel tarafından bu karara itiraz edeceği ama sonucun değişmeyeceği iddia ediliyor. VLSI Technology isimli şirketin 4 yıl önce kurulması ve henüz hiçbir ürünü olmaması Intel’in elini güçlendiriyor ancak mahkeme bu şekilde düşünmüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir