Instagram’dan retweet benzeri özellik! Gelecek bazı yeni özellikler:

Instagram'dan retweet benzeri özellik

Instagram’dan retweet benzeri özellik! Gelecek bazı yeni özellikler:

ABONE OL 

Twitter’ın bir özelliği olan ve neredeyse tweet atmak kadar çok kullanılan retweet özelliğinin bir benzeri Instagram uygulamasına geliyor.

Instagram’dan Retweet Benzeri Özellik

Bildiğimiz gibi sosyal medya platformu son zamanlarda sık sık yeni güncellemeler yayınlıyor ve kullanıcılarının uygulama içi deneyimlerini göz önünde bulundurarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

En son takipçi sayısını gizlememizi sağlayan bir özellik test etmeye başlayan platform geliştiricileri, profil görünümünü de değiştirmek için bazı yenilikler test ediyordu. Bunlardan biri de profilimizi sekme sekme ayıran paylaşılan gönderiler, etiketler gibi sekmelerin gizlenip seçenek halinde sunulmasıydı. Şimdi de bu seçeneklere yenisi ekleniyor.

Eklenen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, gizli olmayan hesaplardan gönderileri kendi profilinde paylaşabilecek ve dışardan paylaşılan gönderiler ile kendi gönderileri profilde ayrılacak. Özelliğin henüz ismi ve detayları belli olmasa da yakında ortaya çıkacaktır.

Alessandro Paluzzi, Instagram platformunda profil ızgarasında paylaştığımız görsellerin nasıl görüneceğini bizim seçtiğimiz bir kırpma özelliği üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Profil ızgarasında yapılan değişiklikler bunlarla da sınırlı değil, raporlara göre şirket, profil ızgarasında paylaştığımız gönderilerin yerini değiştirmemize imkan sağlamayı planlıyor. Şirket birçok özelliği test etmeye devam ediyor ve yavaş yavaş hayatımıza entegre ediyor. Daha ne gibi yenilikler geleceğini zamanla göreceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir