Instagram yüz tanıma özelliği getiriyor

Instagram yüz tanıma özelliği getiriyor

Instagram yüz tanıma özelliği getiriyor

ABONE OL 

Meta şirketinin sevilen sosyal medya platformu Instagram yüz tanıma sistemiyle birlikte 13 yaşından küçük kullanıcıların hesap açmalarını engellemeye hazırlanıyor.

Instagram Yüz Tanıma Özelliği Getiriyor

Son zamanlarda sosyal medya ve internet söz konusu olunca çocuklar ve yaşadıkları büyük bir önem kazandı. Platform yöneticileri belli bir yaşın altındaki insanların rahatsız edici şeyleri görmesini engellemek amacıyla güncellemeler yapmaya başladı.

Instagram, aldığı yeni kararla birlikte 13 yaşından küçük kişilerin hesap açmasını engelleyecek, 13-17 yaş arası kullanıcıların hesap açabilmesi için bir kefil isteyecek. Bu güvenliği sağlamak için de kullanıcılardan yüz tanıma ile kullanıcıdan bir teyit isteyecek.

Instagram yüz tanıma özelliği görünümü

Instagram, yeni teknoloji ile kullanıcılardan kısa bir öz çekim videosu isteyecek, yaklaşık 20 dakika içerisinde bu video sayesinde bir yaş tahmininde bulunacak. Tahminde bulunan Instagram, kişinin 13 yaşından küçük olduğunu tespit ederse hesap açmasını engelleyecek, 13-17 yaş arası olduğunu tespit ederse de kullanıcıdan veli ya da bir kefil isteyecek.

13-17 yaş arası kullanıcılardan istenecek kefil görüntüsü

Yukarıdaki görselde de gördüğümüz gibi 3 kişiye sizi tanıdığına dair bir istek gönderilecek ve bu istekler onaylanırsa kişi hesap açabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir