Instagram yeni ürün deneme özelliğini tanıttı

 Instagram yeni ürün deneme özelliğini tanıttı

Instagram yeni ürün deneme özelliğini tanıtarak yeniden gündeme geldi.

Instagram en çok kullanılan telefon uygulaması olmasıyla beraber insanların hayatlarını kolaylaştırmaya da devam ediyor. Devamlı yeni özellikler sunan ve kendine bir şeyler katan şirket, şimdi de alışveriş sektörüne el attı.

Satın alacağı ürünü denemesini sağlayan AR teknolojisiyle, yeni ürün alacak bir kişi, fotoğraf üzerinde ürünün kendi üzerinde görünümünü görebilecek ve ona göre kararını verecek.

Alışveriş sektörünün güçlenmesine ve insanaların alışveriş için Instagram kullanımına yönlenmesine yardımcı olmak için Facebook şirketinin Spark AR teknolojisi kullanılacak. Bu teknoloji sayesinde insanlar bir ürünü satın almadan önce o ürünü denemelerini sağlayacak. Örneğin bir ruju satın almak isteyen kadınlar o ruj tonunun dudaklarında nasıl göründüğünü görebilecek.

Özelliği kullanacak olan markalar neler?

Instagram testlerin başlatıldığını açıkladı. Şimdilik özelliği kullanacak olan markalar ise Ray-Ban, MAC, Warby Parker ve NARS. İlerleyen zamanlarda markaların artacağını öngörmek zor değil ancak başlangıçta sadece bu markalar ürün denenmesine izin verecek.

Instagram’dan yeni bir uygulama: Threads

Geçmişten günümüze Instagram

Instagram, ilk kullanılmaya başlandığı zaman kullanıcıların birbirleriyle fotoğraf paylaşmalarını sağlıyordu. Ancak o dönemden bu döneme ihtiyaçların değişmesi ve artmasıyla Instagram da boş durmayarak sürekli kendini geliştirdi. Önce insanların mesajlaşmasını, sonra kişisel bloglar oluşturmasını, hikaye olarak fotoğraf ya da video paylaşmasını sunmuştu kullanıcılara. IGTV ile büyük bir teknolojiye sahip olan Instagram, insanların tv kanalı gibi kişisel profiller kullanmalarını sağladı.

Alışveriş sektöründe de boş durmayan Instagram, tanıtımlarla mağaza ya da markaların kendilerini göstermelerini sağladı. Şimdi de ürün deneme teknolojisi sunacak olan Instagram, günden güne kendini geliştirmeye devam ediyor.

 

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir