Instagram Reposts özelliğini doğruladı

Instagram Reposts özelliğini doğruladı

Instagram Reposts özelliğini doğruladı

ABONE OL 

Instagram, gönderileri yeniden yayınlama özelliği olan Reposts isimli yeni özelliği doğruladı. İşte yeni özelliğin detayları:

Instagram Reposts Özelliğini Doğruladı

Adam Mosseri, farklı kullanıcıların paylaştığı gönderileri ve Reels videolarını aynı Twitter’daki retweet özelliği gibi yeniden paylaşma özelliği olan Instagram Reposts’u duyurdu. İşte o tweet:

“Hikayelerde nasıl yeniden paylaşabileceğinize benzer şekilde, Feed’deki gönderileri yeniden paylaşma yeteneğini araştırıyoruz, böylece insanlar kendileriyle rezonansa girenleri paylaşabilir ve böylece orijinal içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir.”

Instagram Ceza Yedi! Veri İhlali

Avrupa Birliği tarafından hazırlanan ve yürürlükte olan veri gizliliği kurallarının Instagram tarafından ihlal edildiği ve bu sebepten dolayı 405 milyon euro‘luk ceza çarptırıldığı açıklandı. Reuters’ın haberine göre İrlanda Veri Koruma Komisyonu tarafından yapılan açıklamada Instagram’ın 13 ile 17 yaş arasındaki üyelerinin kişisel bilgilerini görüntülediği belirtildi.

Bu da veri gizliliği kurallarını ihlal olduğu için böylesine büyük bir ceza doğrudan kesilmiş oldu. İrlanda makamlarına yapılması gereken ödeme hakkında Instagram’ın henüz net bir açıklaması bulunmuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir