Instagram Reels süresi uzuyor

Instagram Reels süresi uzuyor

Instagram Reels süresi uzuyor

ABONE OL 

Sosyal medya platformu Instagram, TikTok ile yarış halinde olduğu özelliği Reels için yeni özellikler test ediyor ve videoların süresini uzatıyor.

Instagram Reels Süresi Uzuyor

Instagram platformu, Reels için birçok özellik getirmeye hazırlanıyor. Özelliklerden en önemlisi video süresiyle ilgili oldu. 60 sürelik video uzunluğu yeni güncelleme ile 90 saniyeye uzatıldı.

Ayrıca Reels videolarında yapılan güncelleme ile ilgili yeni ses aracı ve hazır şablonlar getiriyor. Yeni ses kütüphanesi ile daha çok ses seçeneği de bulunan videolar için harici kaynaklardan ses eklemeyi destekleyecek.

Yenilikler arasında muhtemelen en verimlileri ise hikayelerde kullanılan anket, emoji ve test çıkartmalarının Reels videolarına eklenebilmesi. Artık Reels videolarında anket ve test yapılabilecek.

Instagram Reels süresi uzuyor

Instagram Kayıp Çocukların Bulunmasına Katkı Sağlayacak

Sosyal medya ve eğlence platformu olarak bildiğimiz Instagram, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir adım ile konum üzerinden özelleştirilmiş AMBER uyarıları kullanıcılara verilecek. AMBER, America’s Missing: Broadcast Emergency Response (Amerika’lı Kayıp: Acil Durum Müdahalesi Yayını) ismiyle kayıp veya kaçırılan çocukların bulunmasına yardımcı olan bir sistem.

ABD’de başlayacak olan sistemin çalışma şekli şöyle olacak: Uygulamanın en üst tarafında konuma yakın bir şekilde kaybolan çocuk hakkında gerekli bilgiler ve çocuğun üç farklı fotoğrafı yer alacak. Hizmet önümüzdeki hafta 25 farklı ülkede kullanıma sunulacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir