Instagram Reels API servisini kullanıma sunuyor

Instagram Reels API servisini kullanıma sunuyor

Instagram Reels API servisini kullanıma sunuyor

ABONE OL 

Instagram‘ın son zamanlardaki en büyük başarısı sayılabilecek olan Reels servisi için yeni bir karar aldı ve diğer birçok özelliği gibi Reels için de API servisi sunmaya hazırlandığını açıkladı.

Instagram Reels API Servisini Kullanıma Sunuyor

Haberimizi okuyanlar için önce kısa ve basit anlatımla API servisinin ne olduğundan bahsedelim. Türkçe’ye “Uygulama Programlama Arayüzü” olarak çevrilen API, kendine ait veriler ve çalışma prensipleri ile geliştirilmiş uygulamaların ya da özelliklerin birbirileri ile iletişime geçerek çalışmasını mümkün kılan bir yazılımdır.

Instagram, daha önce de birçok özelliği için API servisi sunmuştu ve üçüncü taraflardan aldığı destek ile bünyesindeki özellikleri geliştirip daha kullanışlı bir hale getiriyordu. Şirket, şimdi de Instagram Reels özelliği için aynı kararı aldı.

Instagram Reels API Servisini Kullanıma Sunuyor

İnsanlar Instagram’ı ister doğal, ister üçüncü bir taraf aracılığıyla kullanıyor olsunlar; içerik yayınlama ve tüketim deneyimlerimizi her zaman iyileştirmeye çalışıyoruz. Geliştirici topluluğumuzdan sürekli olarak Reels’in birinci öncelik olduğunu duyduktan sonra, Reels’i zaten aşina olabileceğiniz bir dizi uç noktayla tanıştırmaktan heyecan duyuyoruz.

Meta şirketinin geliştiricilere sunacağı API, bugün kullanıma açılacak. Şirketin amacı önce yüzde 25 ve ardından yüzde 100’e kadar arayüze erişim sağlamak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir