Instagram para kazandırmaya başlıyor! İşte rozet sistemi

Instagram para kazandırmaya başlıyor! İşte rozet sistemi

Instagram para kazandırmaya başlıyor! İşte rozet sistemi

ABONE OL 

Sosyal medyanın dev platformu Instagram para kazandırmak için içerik üreticilerine özel olarak geliştirdiği sistemi 50 binden fazla hesap için kullanıma açtı. Twitch sistemine benzeyen yeni sistemle birlikte hem IGTV videolarına reklam verilmesi test ediliyor hem de canlı yayın sırasında rozetlerle yayıncıya bağış yapma sistemiyle kendi Influencer’larını çıkarmayı hedefliyor.

Instagram fenomenleri ve Influencer’lar için bir gelir kapısı olan yeni sistemle birlikte Facebook, Twitch ve YouTube platformlarına rakip olmak istiyor.

Instagram Para Kazandıracak

Reynmen’in canlı yayınından bir Rozet görseli

Facebook, elini güçlendirmek için çatısı altındaki Instagram platformunu iyice geliştirmeye ve sürekli yeni özellikler eklemeye devam ederken kullanıcılarına da para kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Şimdiye kadar marka anlaşmaları ve çevrimiçi mağazalar şeklinde kullanıcıların para kazanmasına olanak sağlayan Instagram, şimdi de yeni bir düzen getiriyor.

Yeni düzenin ilk aşaması canlı yayınlar yapan içerik üreticilerine rozet satın alarak bağış yapma sistemi, ikinci aşaması ise IGTV videolarına reklam ekleme özelliği olacak. Testler devam ederken insanların Instagram’a daha çok yönelmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.