Instagram mesajlar güncellendi! İşte gelen yenilikler

Instagram mesajlar güncellendi

Instagram mesajlar güncellendi! İşte gelen yenilikler

ABONE OL 

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Adam Mosseri tarafından yayınlanan bir videoda Instagram‘ın yeni bir güncelleme ile mesajlaşma özelliğinin iyileştirileceğinin sinyalleri verilmişti. Nihayet sosyal medya platformu beklenen güncellemeyi aldı ve mesajlar bölümüne birçok yeni özellik geldi.

Instagram Mesajlar Güncellendi

Yeni güncelleme ile Instagram mesajlar bölümüne gelen özelliklerin listesi şöyle:

  • Instagram sohbetlerine Spotify ve Apple Music üzerinden atılan müzikler artık mesajlardan çıkmak zorunda kalmadan 30 saniyelik ön izleme ile dinlenebilecek.
  • Paylaş düğmesine uzun süre basarak bir gönderiyi en yakın 4 arkadaş ile ana sayfadan çıkmadan hızlı bir şekilde paylaşabileceksiniz.
  • Hangi kullanıcıların çevirmiçi olduğunu gösteren Messenger benzeri bir kutu getirildi.
  • @silent komutu ile istediğiniz kişiye bildirim gitmeden sessizce mesaj atabileceksiniz.
  • En önemli yeni özellikle Instagram akışta ya da keşfette dolaşırken bir mesaj geldiğinde mesaja gitmek zorunda kalmadan WhatsApp ya da sms üzerinden cevap verir gibi üstten cevap verebileceksiniz.

Instagram mesajlara gelen özellikle bu şekilde ve neredeyse hepsi deneyimi iyileştirmek ve daha kolay mesajlaşmak temelli özellikler.

Instagram akış ikiye bölündü! Favoriler ve Takip Edilenler ayrı ekranda görünecek.

Instagram Akışta Sıralama Özelliğini Değiştirdi

Instagram CEO’su Adam Mosseri, her zaman yaptığı gibi yine yeni bir özelliği ya da güncellemeyi Twitter üzerinden yayınladığı video ile duyurdu. Mosseri, Instagram akışının algoritmasının değiştiğini ve yeni halinden beklenen verim alınmadığı için eski haline geri dönerek gönderilerin kronolojik olarak sıralanacağını açıkladı.

“Bugün, Instagram Akışınız için iki yeni kronolojik görünümü kullanıma sunuyoruz: Takip Edilenler ve Favoriler. Bu seçenekler, uygulamada gördükleriniz üzerinde size daha fazla seçenek ve kontrol sağlar.”

Instagram ayrıca ana sayfadaki akışı ikiye böldü. Favoriler ve Takip Edilenler olarak ikiye bölünen ana sayfada artık iki farklı sekme bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.