Instagram masaüstü ve web sürümüne önemli özellik

Instagram masaüstü ve web sürümüne önemli özellik

Instagram masaüstü ve web sürümüne önemli özellik

ABONE OL 

Meta şirketine bağlı sosyal medya platformu Instagram masaüstü ve web sürümü için önemli bir özelliği test etmeye başladı. Uygulamayı bilgisayardan kullananlar için oldukça faydalı bir özellik test eden platformun yeni özelliğini yine Alessandro Paluzzi ortaya çıkardı.

Instagram Masaüstü ve Web Sürümüne Önemli Özellik

Paluzzi tarafından açıklanan özelliğe göre Instagram, masaüstü ve web sürümünde görüntülü ve sesli görüşme imkanı sağlamaya hazırlanıyor.

Platformda 2022 yılı boyunca birçok yeni özellik açıklandı ve hala test edilen birçok özellik bulunuyor. Şirketin bu yılı oldukça hareketli geçireceği söyleniyordu ve bu söylentiler oldukça doğru çıktı.

Instagram Reels Süresi Uzuyor

Instagram platformu, Reels için birçok özellik getirmeye hazırlanıyor. Özelliklerden en önemlisi video süresiyle ilgili oldu. 60 sürelik video uzunluğu yeni güncelleme ile 90 saniyeye uzatıldı.

Ayrıca Reels videolarında yapılan güncelleme ile ilgili yeni ses aracı ve hazır şablonlar getiriyor. Yeni ses kütüphanesi ile daha çok ses seçeneği de bulunan videolar için harici kaynaklardan ses eklemeyi destekleyecek.

Yenilikler arasında muhtemelen en verimlileri ise hikayelerde kullanılan anket, emoji ve test çıkartmalarının Reels videolarına eklenebilmesi. Artık Reels videolarında anket ve test yapılabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir