Instagram Live Rooms tanıtıldı! İşte detaylar

Instagram Live Rooms

Instagram Live Rooms tanıtıldı! İşte detaylar

ABONE OL 

Korona virüsü pandemisiyle birlikte evlere kapanan milyonlar görüşmek için toplu görüntülü görüşmeler yapılan uygulamalara yönelmişti. Toplu görüntülü görüşme programı olmayan sosyal medya uygulamaları bile bu özelliği kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Instagram‘da toplu canlı yayın yapma imkanını kullanıcılarına sunuyor.

Instagram Live Rooms Detayları!

Korona virüsü pandemisiyle birlikte Zoom isimli toplu görüntülü görüşme imkanı tanıyan uygulama büyük bir çıkış yakalamış ve sektörü peşinden sürüklemişti. Birçok teknoloji şirketi kendi görüntülü görüşme imkanı sunan uygulamasını geliştirdi.

Instagram Live Rooms

Şimdi bu şirketler arasına Instagram‘da katıldı. Instagram Live Rooms isimli uygulama kullanıcılarına maksimum 4 kişiden oluşan bir grubun toplu canlı yayın yapmasını sağlıyor.

Instagram Dikey Akış Özelliği Geliyor

TechCrunch’ta yapılan habere göre popüler sosyal medya devi, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla hikayeler tasarımında konsept değişikliğine gidiyor. Yeni konsept ise oldukça aşina olduğumuz, hem Instagram Reels hem de TikTok ana akıştan bildiğimiz dikey akış olacak. Kullanımın daha akıcı gerçekleşmesi amacıyla böyle bir yol izleyen Instagram’ın başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.