Instagram Aile Merkezi özelliği yayınlandı

Instagram Aile Merkezi özelliği yayınlandı

Instagram Aile Merkezi özelliği yayınlandı

ABONE OL 

Instagram platfomunda 18 yaşından küçük kullanıcıların ebeveyn denetimine gireceğini bir süre önce yazmıştık, nihayet Türkiye’de Aile Merkezi özelliği sunuldu.

Instagram Aile Merkezi Özelliği Yayınlandı

Özellik sayesinde ebeveynler, çocuklarının adımlarını takip edebilecek. Ekran süresi, takip edilenler, takipçiler, şikayet edilen kullanıcılar gibi birçok bilgiye erişilebilinecek. Aile Merkezi kullanımı da aşağıdaki gibi olacak:

  1. Özelliğe erişmek için tarayıcıdan bağlantıdaki adresini ziyaret edebilir veya mobil uygulamadan aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.
  2. Mobil uygulamada sağ alttaki profil resminizin bulunduğu simgeye tıklayın.
  3. Sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın. Ayarlar’a dokunun.
  4. Açılan menüden Gözetim seçeneğini seçin. Karşınıza çıkacak bilgilendirme mesajlarının ardından Aile Merkezi özelliğine erişeceksiniz.

Instagram Reposts Özelliğini Doğruladı

Adam Mosseri, farklı kullanıcıların paylaştığı gönderileri ve Reels videolarını aynı Twitter’daki retweet özelliği gibi yeniden paylaşma özelliği olan Instagram Reposts’u duyurdu. İşte o tweet:

“Hikayelerde nasıl yeniden paylaşabileceğinize benzer şekilde, Feed’deki gönderileri yeniden paylaşma yeteneğini araştırıyoruz, böylece insanlar kendileriyle rezonansa girenleri paylaşabilir ve böylece orijinal içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir