İngiltere kripto para reklam konusunda düğmeye bastı

İngiltere kripto para reklam

İngiltere kripto para reklam konusunda düğmeye bastı

ABONE OL 

İngiltere Finansal Hizmet Düzenleyicisi (FCA), İngiltere içerisindeki kripto para şirketlerinin reklam hamleleriyle ilgi yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 2 yıldır dünyanın her ülkesinde olduğu gibi İngiltere’de de kripto para reklamlarının sayısı artış göstermişti.

İngiltere Kripto Para Reklamlarını Kontrolünü Ele Alıyor

FCA verilerine göre İngiltere’de 2.3 milyon kişinin kripto para yatırımı olduğu açıklandı. Ancak bu yatırımcıların kripto paralar hakkında yeterince bilgiye sahip olmadığı da konuyla ilgili yayınlanan raporun detaylarında yer alıyor. İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Kripto varlıklar, insanlara işlem yapmak ve yatırım yapmak için yeni yollar sunarak heyecan verici yeni fırsatlar sağlayabilir ancak tüketicilere yanıltıcı iddialarla ürünler satılmaması önemlidir.

Bu açıklamanın ardından kripto para reklamlarının FCA kontrolüne girdiği ifade edildi. Bu da kripto para ile ilgili hazırlanacak olan reklamlar, promosyonlar vb. tüm konularda FCA tarafından belirlenen standartların geçerli olacağı açıklandı.

İngiltere kripto para reklam konusunda düğmeye bastı

Kripto Para Yatırımcıları FCA Tarafından Uyarılmıştı

Kripto para piyasasındaki yükselişlerle birlikte düşüşlerinde yaşanabileceğinden bahseden FCA, kripto para yatırımlarını ‘çok yüksek riskli‘ olarak nitelendirmişti. Yapılan açıklamanın tam hali:

”Kripto varlıklara veya bunlara bağlı yatırımlara, kredilere yatırım yapmak genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almayı içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yapıyorlarsa tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdırlar.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.