IMEI uzatma dönemi sona erdi!

IMEI uzatma dönemi sona erdi!

IMEI uzatma dönemi sona erdi!

ABONE OL 

Son dönemde özellikle iPhone’ların yurt dışı modellerine olan ilgi iyice artmışken IMEI uzatma döneminin sona erdiği ortaya çıktı.

IMEI Uzatma Dönemi Sona Erdi!

Yurt dışından alınan akıllı telefonların 120 günlük bir kullanım süresi oluyordu ve insanlar BTK Kullanım Süresi Uzatma sayfasından belirli bir ücret karşılığında cihaz kaydedilebiliyordu ve kullanım hakkı elde ediliyordu. Dün itibariyle e-Devlet üzerinden BTK Kullanım Süresi Uzatma sayfası kaldırıldı.

Artık yurt dışı akıllı telefon kullanabilmek için tek çözüm pasaporta kaydetmek gibi görünüyor ancak bir kişi pasaportuna yalnızca 1 telefon kaydedebiliyor. Bu da el atından kayıt yapma gibi ihtimalleri sona erdiriyor.

iOS 16 Beta güncellemesi nasıl yüklenir
iOS 16 indirilme oranı açıklandı! iOS 15 geride kaldı

iOS 16 İndirilme Oranı Açıklandı

iOS 16 güncellemesi 12 Eylül’de tüm dünyadaki iPhone kullanıcılarına gönderilmeye başlanmıştı. Bu güncellemenin iPhone kullanıcıları tarafından benimsenme oranları açıklandı.

Mixpanel‘in yayınladığı rapora göre iOS 16 güncellemesini ilk 24 saatte iPhone kullanıcılarının yüzde 6.71‘si indirdi. iOS 15 güncellemesinde bu oran yüzde 6.48 olarak açıklanmıştı. Bu oranlarda gösteriyor ki iOS 16 güncellemesi iOS 15 güncellemesine göre daha fazla merak edildi.

Merakın bu denli artmasının sebepleri arasında ise daha dikkat çekici özelliklerin duyurulması yer alıyor. Başta ana ekranın özelleştirilebilir hale gelmesi olmak üzere diğer özelliklerinde büyük ilgi gördüğü sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla rahatlıkla anlaşılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir