IMEI kayıt ücreti zamla birlikte uçtu!

IMEI kayıt ücreti zam

IMEI kayıt ücreti zamla birlikte uçtu!

ABONE OL 

Her yıl zamlanana IMEI ücretine bir kez daha zam yapıldı. 2023 yılında geçerli olacak IMEI kayıt ücreti zamla birlikte uçuşa geçti.

2023 IMEI Kayıt Ücreti Ne Kadar Oldu?

Yurt dışından akıllı telefon satın alan vatandaşların 6. aydan sonra IMEI kaydı yaptırmaları gerekiyor. Döviz kuru sebebiyle birçok vatandaş yurt dışından akıllı telefon satın alarak ülkemizde IMEI kaydı yapıyor ve akıllı telefonu daha ucuza satın almış oluyordu.

Ancak IMEI kayıt ücretleri gelen son zamlarla birlikte yurt dışından akıllı telefon satın alabilmek tarih olacak gibi duruyor. 2023 yılı için açıklanan zam oranları arasında IMEI kayıt ücreti de yer alıyor.

2023 yılında IMEI kayıt ücreti 6.090 TL olacak. İçinde bulunduğumuz 2022 yılındada ise IMEI kayıt ücreti 2.732 TL. Son zammın mevcut IMEI kayıt ücretinin 2 katından daha fazla olması sosyal medyada tepkilere sebep oldu.

IMEI kayıt ücreti zamla birlikte uçtu!

Yıllara Göre Zam Oranı da Artış Gösterdi

2018 yılında 618 TL, 2019 yılında 1.500 TL’ye yükseltilen IMEI kayıt ücreti 2021 yılı için de 2.000 TL olarak belirlenmiş ve uygulanmıştı. 2022 yılında da IMEI kayıt ücreti 2.000 TL’den 2.732 TL’ye yükseltilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir