İlk çeyrekteki akıllı telefon satış rakamları!

İlk Çeyrekteki Akıllı Telefon Satış Rakamları

İlk çeyrekteki akıllı telefon satış rakamları!

ABONE OL 

International Data Corporation, 2022 ilk çeyreğinde akıllı telefon satış rakamları raporunu sundu ve rapora göre Samsung, ilk çeyrekte Apple’ı geride bıraktı.

İlk Çeyrekteki Akıllı Telefon Satış Rakamları

İlk çeyreğin lideri olan Samsung, 3 aylık süreçte yüzde 23,4’lük pazar payı ile 73.6 milyon telefon satışı gerçekleştirdi. Arkasından gelen Apple, 56,5 milyon telefon satışı yaparken iki teknoloji devini sırasıyla Xiaomi, Oppo ve Vivo takip etti.

İlk Çeyrekteki Akıllı Telefon Satış Rakamları

Pazarın önemli markalarından biri olan Huawei’nin listede olmaması, uygulanan ambargonun hasarının hala devam ettiğini gösteriyor. İlk çeyrekte toplamda 314.1 milyon telefon satışı gerçekleşirken geçen seneye göre yüzde 8.9’luk bir düşüş olduğunu görüyoruz.

İlk 5’teki şirketler arasında yalnızca Apple’ın yüzde 2.2’lik bir yükseliş sağladığı görünürken en büyük düşüşü yüzde 27.7 ile Vivo şirketinin gördüğü açıklandı.

Galaxy S23 Serisi Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Samsung’un amiral gemisi serisi olan S serisinin yeni üyeleri merakla bekleniyor. Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ortaya koyduğu performans gözleri doldurmuştu. Seri beklenirken Ming-Chi Kuo, serisinin işlemci modeli hakkında bir sızıntıdan bahsetti.

Kuo’ya göre Galaxy S23 serisinde Qualcomm tarafından üretilen işlemci kullanılacak. Bilindiği gibi Snapdragon işlemcileri Qualcomm tarafından üretiliyor. İşlemci modeli hakkında henüz bir bilgi yok ancak SM8550 seri numaralı Snapdragon işlemcisi seriye güç verecek.

5G desteği sağlayacak olan işlemcinin yüksek performans desteğinin yanında güç verimliliği de sağlayacak. Ayrıca seride yalnızca Snapdragon işlemcisinin yer alması bekleniyor. Daha önceki modellerde iki farklı işlemciye sahip versiyonlar üretiliyordu ve Samsung tarafından üretilen Exynos versiyonlu modeller de satışa sunuluyordu. Samsung buna da son vererek yalnızca Snapdragon işlemcili modelleri satışa sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

“İlk çeyrekteki akıllı telefon satış rakamları!” için bir yanıt

  1. Ülkemiz şartları gitgide zorlaşıyor malesef.Gönül isterki herkez son teknolojiyi takip etsin.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir