İkinci el telefonlar artık garantili olacak!

 İkinci el telefonlar artık garantili olacak!

İkinci el telefonlar artık garantili olacak! Yeni gelen vergilerin ardından kullanıcılar maalesef sıfır telefon yerine 2. El telefon pazarına girmek zorunda kalıyor.

Yeni sistem ülkemize yeni giriş yaptı. Sistem daha önce Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılıyordu.

İkinci el telefonlar artık garantili olacak!

Sabah gazetesinden Zübeyde Yalçın’ın haberine göre, Sanayi Bakanlığı’nın ikinci el elektronik ürünleri tekrardan kazanmak ve güvenilirlik sağlamak amacı ile Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik çıkacağını ve yakın zamanda duyurulacağını belirtti.

İkinci el telefonlar artık garantili olacak

Bu söylenen karar çıkar ise ikinci el ürünler “Yenilenmiş ürün” adı altında tekrar piyasaya sürülecek. Bakanlık tarafından izin alınmış ve kurulmuş olan yenileme merkezlerinde tüm standartlardan geçen telefonlar “yenilenmiş ürün” adında kullanıcıya kazandırılacak.

Bu karar doğrultusunda yenilenmiş ürünlerin garanti belgesi olacak. Bunun anlamı ise sıfır telefon alırken satış sonrası yaşadığımız sıkıntılar nasıl çözülüyorsa, yenilenmiş telefonlar’da satış sonrası hizmet alacak. Yenilenmiş ürün olabilmesi için bir cihazın kutusunda kesinlikle Türkçe kullanım Kılavuzu olması gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir