Huawei tüm ekranda çalışan parmak izi kilidi patenti aldı

Huawei

Huawei tüm ekranda çalışan parmak izi kilidi patenti aldı

ABONE OL 

Huawei akıllı telefonlarda doğrudan ekranda bulunan parmak izi kilidini farklı bir boyuta taşımak istiyor. Çalışmaları sürdüren Huawei, aldığı patenti hayata geçirirse ekranın her bölgesinde parmak izi okutularak kilit açılabilecek.

Huawei Yeni Bir Patent Aldı

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, aldığı patent ile birçok kolaylığı da kendisiyle birlikte getirecek. Herhangi bir uygulamayı açmak için uygulamaya tıkladıktan sonra ekran kilidi açmak gerekirken bu patent sayesinde uygulamaya dokunurken aynı zamanda ekran kilidi de açılacak. Huawei bu kolaylığı hayata geçirip geçirmeyeceği henüz net olmasa da eğer kullanılabilirse bir hayli dikkat çekecektir.

Huawei Yeni Bir Patent Aldı

Kullanıcılara Büyük Kolaylık Sağlanacak

Yalnızca uygulama açılırken değil gelen mesajları da cevaplayabilmek için ilave olarak ekran kilidi açma zorunluluğu da bu patent sayesinde aşılacak. Patentin bir diğer başarılı yanı ise kullanıcılara ekranın istedikleri bölgesinde sensörleri aktifleştirip pasifleştirme imkanı tanınacak. Yani kullanıcılar ekranın neresinde ekran kilidini okutmak istiyorsa o kısımdaki sensörü seçebilecek.

Akıllı telefon üreticilerinin sık sık patentler aldığı ve bu patentlerin birçoğunu kullanmadığını belirtmekte fayda var. Huawei’nin bu patenti kullanıp kullanmayacağı ise bilinmiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.