Huawei Samsung’dan işlemci mi satın alıyor?

Huawei Samsung

Huawei Samsung’dan işlemci mi satın alıyor?

ABONE OL 

Huawei rakibi Samsung‘dan işlemci satın alacak mı? Son günlerde sosyal medyada büyük ilgi çeken konuların başında gelen işlemci konusu hakkında tüm detaylara hep birlikte göz atacağız.

Huawei Samsung İşlemcileri Kullanabilir

ABD-Çin ticaret savaşının ortaya çıkmasıyla birlikte Huawei büyük darbeler aldı. Amerika Birleşik Devletleri menşeili Google’ın hizmetlerinden mahrum kalan Huawei kendi işletim sistemini geliştirmek zorunda kalmıştı. ABD ambargolarıyla sürekli olarak karşı karşıya kalan Huawei, akıllı telefonlarının işlemcisini üreten TSMC ile de iş birliğini bitmek zorunda kalmıştı.

Bütün bu gelişmelerinin ardından işlemci üreticisi arayan Huawei, Samsung ile bu konuda iş birliği yapabilir. 5G’nin yaygınlaşmasıyla birlikte 5G destekli işlemcilere ihtiyacı olan Huawei, Samsung’un Exynos işlemcileri ile ABD’nin ambargolarından sıyrılabiliyor.

MediaTek, SMIC, UNISOC gibi işlemci üreticileriyle görüşmelerden sonuç alınmazsa Huawei Samsung’un kapısını çalarak işlemci siparişi verecek.

Samsung Taviz İstiyor

Samsung Huawei’den işlemcilere karşılık olarak pazar payını düşürmesini isteyecek. Birçok alanda Samsung’un en güçlü rakibi olan Huawei, eğer işlemcileri almak istiyorsa bu alanların bazılarından çekilmesi veya etkisini azaltması gerekecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir