Huawei parça ihtiyacını yüzde 60 azaltıyor!

 Huawei parça ihtiyacını yüzde 60 azaltıyor!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, ABD ambargolarını en sert yaşayan şirketler arasında yer alıyor. Alt markası Honor’u satan Huawei üretim kapasitesini de giderek düşürmeye başladı. Akıllı telefon üretimi için sağladığı parça tedariğini yüzde 60 düşüreceği açıklayan şirketin geleceği merak konusu oldu.

Huawei Parça Siparişini Azalttı!

Huawei alt markası olan Honor’u 15 milyar dolar karşılığında satmıştı. Bu hamleyi strateji olarak açıklayan analistler, Honor markasının ABD ambargolarına maruz kalmaması için böyle bir satışın gerçekleştiğini iddia ediyor.

Huawei Snapdragon
Huawei parça ihtiyacını yüzde 60 azaltıyor!

Huawei, Honor satışının ardından telefon üretimini yavaşlattı. Daha önceden neredeyse her ay birkaç farklı model duyuran şirket uzun bir süredir sessiz. Bu yıl içerisinde birden fazla amiral gemisi modeli duyuracağı söylenilen Huawei‘nin parça tedarikçileriyle iletişime geçip parça siparişini yüzde 60 düşürdü.

Geçtiğimiz yıl içerisinde 189 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştiren şirket bu yıl içerinde 70-90 milyon adet akıllı telefon satışı hedefliyor. Birkaç çeyrekte dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi koltuğunda oturan Huawei, şimdilerde bir hayli geriledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir