Huawei Mate 40 serisi Ekim’de tanıtılabilir

   Huawei Mate 40 serisi Ekim’de tanıtılabilir

  Huawei amiral gemisi akıllı telefon serisine Mate 40 ile devam edecek. Huawei Mate 40 serisi bütün ambargolara rağmen Ekim ayında tanıtılabilir. ABD’nin ambargoları sebebiyle işlemci üretimini gerçekleştiren TSMC ile iş birliğini bitiren Huawei yeni bir üretici arıyor.

  Huawei Mate 40 Serisi Ekim’de Gelebilir

  Huawei Mate 40 serisi bütün ambargolara ve engellemelere rağmen Ekim ayında tanıtılabilir. TSMC ile iş birliği sonlanan Huawei, önceden verdiği Kirin 1000 yonga setlerini teslim alabilecek. Yeni siparişini TSMC‘ye veremeyecek olan Huawei, işlemci için aralarında Samsung da olmak üzere MediaTek, SMIC, UNISOC ile iletişime geçmişti.

  Samsung Kapıyı Kapattı

  Bu sebeplerden dolayı Samsung ile iş birliği oluşturmak isteyen Huawei‘ye olumsuz yanıt gelmişti. Samsung hali hazırda Huawei’nin OLED ekran ve bellek yongalarını üretiyor. Bütün bunların işlemciyi de üretmeyeceği belirten Samsung belki de pazardaki en büyük rakibini güçlendirmek istemiyor.

  Samsung’dan red yanıtını alan Huawei rotayı diğer işlemci üreticileri çevirdi. Henüz bu konu hakkında bir bilgi bulunmuyor. Yakın zamanda Huawei’nin bir işlemci üreticisi anlaştığını duyabiliriz. Çünkü akıllı telefon üreticileri çıkaracakları akıllı telefonların Ar-Ge çalışamaları ve projelerine üretimden birkaç sene öncesinden planlıyor. Bu sebeplerden dolayı yakın zaman bir iş birliği duymamıza kesin gözüyle bakılıyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir