Huawei Mate 40 serisi 8 saniyede 100 milyon adet satıldı

Huawei Mate 40 serisi

Huawei Mate 40 serisi 8 saniyede 100 milyon adet satıldı

ABONE OL 

Huawei geçtiğimiz günlerde Mate 40 serisini duyurmuştu. 30 Ekim tarihinde Çin’de satışa sunulan Huawei Mate 40 serisi 8 saniyede tükendi. Huawei Mate 40 serisi 8 saniyede 100 milyon adet satıldı.

Huawei Başarılarına Bir Yenisini Ekledi!

Huawei bir dönem dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna kadar yükselme başarısını göstermişti. Akıllı telefonlarını kısa sürede satarak nam salan Huawei kendi rekorunu kırdı. Huawei Mate 40 serisi 8 saniyede 100 milyon adet satıldı. Daha önce 20 saniyede stoklar erimişti.

Bu raporun resmi bir rapor olmadığını belirtmek gerekiyor. Resmi raporun ise birkaç hafta sonra yayınlanması bekleniyor. Başka bir rapora göre ise Huawei Mate 40 serisinin stoklarının tükendiği için bir süre teslimat sorunu yaşanacak. Bu sebepten dolayı siparişlerin bir süre askıya alınabileceği belirtildi.

Huawei Gelirleri Artıyor

Huawei 2020 yılının ilk üçüncü çeyreğinde 100 milyar dolarlık bir gelire ulaştığını açıkladı. Huawei yaptığı satışlardaki net kâr oranının yüzde 8 olduğuna da açıklamalarında yer verdi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 9.9 oranın bir büyüme yaşayan Çinli teknoloji devi ambargolara rağmen büyümeye devam ediyor.

Akıllı telefonlarında yeni Android sürümlerine yer veremeyen Huawei bu sebepten dolayı eski modellerini her yıl güncelleyerek satışa sunuyor ve satışa sunduğu bu akıllı telefonlarda Android işletim sistemini kullanabiliyor. Ancak ambargoların Huawei’yi yıprattğı da gelen iddialara arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.