Huawei masaüstü bilgisayar üretecek!

 Huawei masaüstü bilgisayar üretecek!

Huawei masaüstü bilgisayar üreteceğini duyurdu. Dün Huawei masaüstü bilgisayarı için nasıl bir test gerçekleştirdiklerini gösteren bir video yayınlandı. 

Bu kategori için yeni bilgisayar Huawei’nin ilk ürünü olacak. Bilgisayar Kunpeng 920 anakart ile gelecek. Test sırasında video editleme ve 4K oynatma ve diğer yeteneklerini değerlendi.

Huawei Masaüstü Bilgisayar’ın Özellikleri

Aslında, geçen yıl Eylül ayının başında Full Connect Konferansı’nda Huawei, Kunpeng 920 masaüstü anakartı piyasaya sürdü. Cihaz Ana bellek, sabit sürücüler, ağ kartları ve diğer donanım aygıtlarıyla uyumlu olarak çalışıyor.

bilgisayarın bileşeninin dört çekirdekli veya sekiz çekirdekli ARM işlemci ve 64GB DDR4-2400 RAM’i desteklediğini öğrendik. Ayrıca SATA 3.0 bağlantı noktaları, PCIe 3.0 yuvaları, USB 3.0 girişleri bulunuyor.

Raporlara göre Huawei, 1061 dolara yani 7.287,07 Türk Lirasına bir masaüstü bilgisayar satacak. CPU modeli, anakarta doğrudan lehimlenen Huawei Kunpeng 920 2249K olacak. Ayrıca 16GB DDR4 Ram ve 256GB SSD desteği gelecek. Anakartın dört bellek yuvası olacak bu sayede 64GB DDR4 Ram destekleyecek. Ayrıca PCIe 4.0 grafik kartı yuvası ile birlikte gelecek. Bu arada grafik kartı Yeston RX 550 ve sistem UOS olarak gelecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir