Huawei masaüstü bilgisayar tasarımı ortaya çıktı

 Huawei masaüstü bilgisayar tasarımı ortaya çıktı

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, akıllı telefon dışındaki diğer pazarlara da bir hayli önem veriyor. Teknoloji devi Huawei masaüstü bilgisayar tasarımıyla karşımıza çıktı. Henüz üretimine başlanmayan bilgisayarın üretilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Huawei Masaüstü Bilgisayar Ortaya Çıktı

Üretiminin Foxconn tarafından gerçekleşeceği ve Qingyun W510 olarak adlandırılacağı iddia ediliyor. Masaüstü bilgisayar görüntüsünde monitör, kasa, klavye ve fare ile birlikte yer alıyor. Dünya üzerindeki diğer teknoloji devleri tarafından üretilen masaüstü bilgisayar modellerine rakip olarak piyasaya sürülmemesi beklenen modelin kasa tasarımı bir hayli ilgi çekici.

Huawei kasa tasarımı

Neredeyse tamamı ızgara olan kasanın dış kısmı ısı konusunun ciddiye alındığını gösteriyor. Teknik olarak ise 24 çekirdekli 2.6 Ghz hızında Kunpeng 920 3211K işlemciden gücünü alması bekleniyor. Huawei‘nin bu masaüstü bilgisayarı Çin devlet kurumları ve kurumsal müşteriler için üreteceği iddia ediliyor. İşletim sistemi olarak ise UOS‘un kullanıma bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir