Huawei lisans süresi doldu! Şimdi ne olacak?

 Huawei lisans süresi doldu! Şimdi ne olacak?

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin ticaret savaşı sebebiyle Amerika merkezli şirketlerin Huawei ile iş birliği yapması kısıtlanmıştı. Ancak ABD, Huawei‘ye geçici bir lisans vermişti. Geçtiğimiz gün lisans süresi bitti. Huawei kullanıcıları sürecin nasıl ilerleyeceğini merak ediyor.

Huawei Lisans Süresi Doldu

Amerika Birleşik Devletleri tarafından alınan karara göre 16 Mayıs 2019 tarihinden önce üretilmiş Huawei akıllı telefonlar, Google hizmetlerini kullanmaya devam edecek. 16 Mayıs 2019 tarihinden sonra üretilmiş olan akıllı telefon için birkaç defa geçici lisans verilmişti. Ancak lisans süresi 15 Ağustos itibariyle bitti.

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı da konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Geçici lisans kararı alınmadan önce uzatılıp uzatılmayacağı önceden açıklanıyordu.

HMS Geliştiriliyor!

Huawei, Google servislerini kullanamaması sebebiyle kendi servislerini geliştirmeye başlamış ve akıllı telefonlarına kendi uygulama marketi AppGallery‘i eklemeye başlamıştı. Yeni akıllı telefonlar ise kutusundan HMS (Huawei Mobil Servisler) ile çıkıyor.

Belirsizlik sürmeye devam edecek ancak Huawei‘nin kullanıcılarını mağdur etmeyeceği düşünülüyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei’nin konu hakkında açıklama yapması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir