Huawei EMUI 11 tanıtım tarihi belli oldu

 Huawei EMUI 11 tanıtım tarihi belli oldu

Huawei akıllı telefonların kullanıcı arayüzü EMUI 11‘in tanıtım tarihini açıkladı. Resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile kullanıcı arayüzü kısa bir zaman sonra karşımızda olacak.

İşte EMUI 11 Tanıtım Tarihi!

10 Eylül ve 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Huawei Geliştiriciler Konferansı‘nda EMUI 11‘de tanıtılacak. Yalnızca EMUI 11 değil HarmonyOS 2.0 sürümünün de tanıtılması bekleniyor. Bu güncelleme akıllı saatlere ve bilgisayarlara gönderilecek.

EMUI 11 tanıtım tarihinin açıklanması Huawei kullanıcılarının uzun süredir beklediği yazılıma kavuşması anlamına geliyor.

Huawei Geliştiriciler Konferansı tarihini gösteren tweet:

EMUI 11 tanıtım tarihi belli oldu

Huawei Dünyanın En Büyüğü Oldu

Canalys tarafından yapılan araştırma sonucunda Huawei, 2020 yılının ikinci çeyreğinde 55.8 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirerek liderlik koltuğuna oturdu. En yakın rakibi Samsung’a 2.1 milyon adetlik bir fark atan Huawei, tüm ambargolara rağmen liderliğe kavuştu.

Bilindiği gibi Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasında ticaret savaşı yaşanıyor. Her iki ülke de birbirlerinin şirketlerine ambargolar uyguluyor. Amerika Birleşik Devletleri, Huawei’ye çok ciddi ambargolar uyguluyor. Google ile anlaşma yenileyemeyen Huawei, kendi işletim sistemini geliştirme yolunu gitti ve önemli adımlar kat etti.

Bütün bu sert ambargolara rağmen 55.8 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren Çin merkezli teknoloji devi, lider konumda yer alıyor. Sevkiyatların %70’inden fazlasını Çin’e satan satarak geriden gelip tüm rakiplerini geçti ve liderlik koltuğuna oturdu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir