Huawei dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu

   Huawei dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu

  Huawei ABD ile yaşadığı sıkıntıları atlatma aşamasının meyvelerini alırken Nisan’da teknoloji devi Samsung’u geride bıraktı ve dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu. Bu başarıdaki özel nokta ise Huawei’nin ABD hükumeti ile yaşadığı sorunlardan sonra hala zirvede yer alabilmesi oldu.

  Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Huawei

  Huawei başarılı yürüyüşüne devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Huawei P40 Pro’nun dünyanın en iyi kamerasına sahip olan akıllı telefonu olduğu açıklanmıştı. Huawei’nin ABD hükumeti tarafından yediği yasak ve sorunlar nedeniyle büyük bir düşüş yaşanması bekleniyordu ancak Çin’in vatansever vatandaşları buna engel olarak Huawei’yi zirveye yükseltti.

  Şirket özellikle Çin’de son birkaç çeyrekte olağanüstü bir biçimde iyi işler çıkarıyor. Öte yandan Samsung pandemi döneminde Hindistan, ABD, Latin Amerika ve Avrupa pazarlarındaki satışlarında ciddi bir şekilde etkilendi.

  Pandemi dönemi nedeniyle bazı ülkelerde akıllı telefonlara talep neredeyse sıfıra düşmüştü. Çin ekonomisinin Mart ayında toparlanmaya başlaması ve Çin’de en çok tercih edilen telefon markasının Huawei olması büyük bir yükseliş başlattı.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir