Huawei dev bir kamera lensiyle karşımıza çıkıyor

   Huawei dev bir kamera lensiyle karşımıza çıkıyor

  Huawei yeni ürünleriyle kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. Şirket şimdi de aldığı kamera patenti ile çok konuşulacak gibi görünüyor.

  Geçtiğimiz sene ortaya çıkan ve gözlerimizin artık aşina olduğu açılır kapanır pop-up kameralardan sonra bir yenilik yapmak isteyen şirket, zaten dünyanın en iyi kamerasına sahip olan akıllı telefonun sahibiyken, yeni hamlesiyle kamera rekabetini bir adım öteye taşımayı amaçlıyor. Kamera konusunda ölçümler yaparak puanlama sistemi oluşturan DxOMark’a göre Huawei zaten neredeyse her iddialı akıllı telefonu için geçer not alırken yeni aldığı kamera patenti ile ses getireceğe benziyor.

  Huawei dev bir kamera lensiyle karşımıza çıkıyor

  Huawei-kamera-patenti-00

  Yeni ortaya çıkan kamera patenti ile cihazın arka tarafına konumlandırılan telefoto lens, dev bir lens ile açılır kapanır bir hale gelebilir. Yeni versiyona göre kameralardaki çıkıntı da ortadan kalkıp cihazın arkası düz bir zemine sahip olabilir.

  Bildiğimiz üzere iPhone 11 ailesinin arka kameralarının dışarıya fazla çıkık olduğu için düz bir yüzeye koyulsa bile dengesizliği söz konusuydu. Huawei bu durumdan kurtulmak için bir çalışma yapıyor olacak ki kamera çıkıntılarından kurtulabilmek için arka kameraları açılık kapanır bir yapıya sahip düzenlemeye başlayacak gibi görünüyor.

  Huawei-kamera-patenti-00

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir