Huawei ABD satışlarında sona yaklaşmış olabilir

Huawei ABD satışlarında sona yaklaşmış olabilir

ABONE OL 

Korona virüsü öncesinde dünyanın bir numaralı gündemi olan ABD Çin ticaret savaşları kısa bir aradan sonra devam edecek gibi görünüyor. Özellikle virüsünün Çin’den yayılmaya başlaması ve ABD Başkanı Donald Trump‘ın Korona virüsüne Çin virüsü demesi tansiyonun aslında hiç düşmediğini gösteriyor.

Huawei ABD İçin Yeni Kararlar Almak Zorunda Kalabilir

ABD hükümeti yetkililerinin Huawei ve ZTE‘nin ABD’deki satışının engellenmesi için yeni yasa tasarısı hazırladığı ortaya çıktı. Daha önceden de Huawei‘ye ticaret yasakları gelmiş ve belirli periyotlarla Huawei‘ye satış izni verilmişti.

Huawei’nin Google’dan aldığı Android yazılımı içinde kısıtlamalar gelmesiyle birlikte Huawei kendi işletim sistemini geliştirmeye başladı. Bu işletim sistemini geçtiğimiz yılın sonlarında kullanmaya başlayan Huawei, kendine göre tüm önlemlerini alıyor. Huawei ABD’de gerçekleştirdiği faaliyetlerine daha sert kısıtlamalarla karşı karşıya kalabilir.

ABD‘ye göre Huawei Çin’deki bir siyasi parti ile ilişkili. İddialara göre Huawei ürettiği teknoloji ürünleri ile casusluk yapıyor. Çıkarılmak istenen yasada tam olarak bu konuda detayların bulunacağı iddia ediliyor. Huawei ve ZTE‘nin bu konuda riskli şirketler olduğu ve bunun önüne geçilmesi gerektiği iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.