Huawei 65W süper hızlı şarj aletini duyurdu

Huawei 65W süper hızlı şarj aletini duyurdu

ABONE OL 

Çinli teknoloji devi Huawei, tanıttığı akıllı telefonlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz günler P40 serisi ile oldukça ses getiren Huawei, şimdide 65W hızlı süper hızlı şarj edebilen Galyum Nitrür (GaN) şarj aletini duyurdu.

Huawei 65W Süper Hızlı Şarj Aleti

Galyum Nitrür (GaN) olan ilk şarj aleti olan bu yeni model teknoloji dünyasında neredeyse her cihazda bulunan silikonları kaldırarak daha güçlü bir bileşen ile karşımıza çıkıyor. GaN şarj aletinde daha az enerji tüketimi de söz konusu.

Üretilen bu akıllı şarj aleti akıllı telefonları, tabletleri ve hatta dizüstü bilgisayarlar bile şarj edebilecek. Kullanılan bu GaN teknolojisi ise silikon dönemini tamamen bitirebilir.

USB-A ve USB-C girişiyle 2 farklı giriş çeşitliliği sunan süper hızlı şarj aleti bir dönüşümünde başlangıcı olacak. Silikon dışında kullanılan GaN isimli bu malzeme sayesinde akıllı cihazlar veya diğer elektronik ürünlerde enerji verimliliğini arttıracak.

Mayıs tanıtılması beklenen süper hızlı şarjın 35 dolar (236 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor. Yeni nesil akıllı bir şarj cihazı olması sebebiyle bir hayli ilgi çekmesi bekleniyor.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.