Honor hedefini açıkladı! Hedef Huawei’yi alt etmek

 Honor hedefini açıkladı! Hedef Huawei’yi alt etmek

Huawei‘nin alt markası olarak ortaya çıkan ancak daha sonra uygulanan ambargolardan sonra satılmak zorunda kalınan Honor hedefini açıkladı. Huawei tarafından Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine satılan Honor’un CEO’su George Zhao, geçtiğimiz günlerde Android lisansını alacaklarının ilk sinyallerini verirken yeni dönem için belirledikleri dev hedefi de aktardı.

Honor hedefini açıkladı! İşte o dev hedef

Honor Hedefini Açıkladı!

Yeni yıla hızlı bir giriş yapan ve yaptığı anlaşmalarla pazarın iddialı bir ismi olmaya aday olduğunu gösteren Honor, resmi bir açıklama yapılmış olmasa da muhtemelen Android lisansını alacak ve bu olay şirketin pazar payını arttıracak. CEO Zhao, kısa bir süre önce şirketin hedefini ise Huawei’yi telefon pazarında geçmek olduğunu açıkladı. Şimdilik biraz uçuk bir hayal gibi dursa da şirketin Android lisansı alması durumunda şirketin telefon pazarında Huawei şirketini geçmesi çok da imkansız durmuyor.

Honor şirketinin, 2021 senesi içerisinde Apple ve Huawei’nin önemli akıllı telefon modelleriyle rekabet edebilecek seviyede amiral gemisi akıllı telefonlar üretmek istedikleri CEO tarafından açıklandı.

Honor İşlemci Devleriyle Anlaşma Sağladı

Reuters kaynaklı habere göre Honor, ABD merkezli Intel, AMD ve MediaTek ile anlaşma sağladı. Bu anlaşma sayesinde akıllı telefonlarında rahatlıkla bu şirketlerin işlemcilerini kullanabilecek. Yalnızca akıllı telefonlarında değil diğer tüm ürünlerinde bu şirketler tarafından üretimi yapılan ürünleri kullanabilecek.

Yine ABD merkezli Microsoft ve Micron şirketleriyle de anlaşan Honor, parça tedariki konusunda karşısına çıkabilecek sonuçları şimdiden ortadan kaldırmak istiyor. Güney Kore merkezli Sony ve SK Hynix şirketleriyle de yapılan anlaşma sayesinde bir akıllı telefonda kullanılabilecek tüm parçaların tedarikçileriyle anlaşılmış olduğu iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir