Honor ekosistem kurmak istiyor!

 Honor ekosistem kurmak istiyor!

Huawei tarafından ABD ambargolarını aşmak için satılan Honor, yeni yol haritası ile karşımıza çıktı. Her ne kadar ambargolardan kurtulması beklense de Google ürünleri için gerekli onayı alamadı. Bu sebepten dolayı Honor, daha güçlü hareket etmek için bir ekosistem kurmaya hazırlanıyor.

Honor Ekosistem Kurarak Yoluna Devam Etmek İstiyor

Honor da tıpkı Huawei gibi birçok konuda yaptırımlara maruz kalmaya devam ediyor. Her ne kadar ABD yaptırımlarını aşmak için Huawei ile yolları ayrılsa da yaptırımların devam etmesi Honor‘un yeni bir yol haritası çizmesine sebep oldu. Honor daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmek için bir ekosistem kuracak.

Honor tarafından kurulacak ekosistem; dizüstü bilgisayarlar, tablet ve diğer teknolojik ürünlerden oluşacak. Xiaomi gibi birçok alanda teknolojik ürün üretmesi beklenen Honor’un bu sayede pazar payını arttırabileceği konuşuluyor.

Honor ekosistem kurmak istiyor!

Honor İşlemci Devleriyle Anlaşma Sağladı

Reuters kaynaklı habere göre Honor, ABD merkezli Intel, AMD ve MediaTek ile anlaşma sağladı. Bu anlaşma sayesinde akıllı telefonlarında rahatlıkla bu şirketlerin işlemcilerini kullanabilecek. Yalnızca akıllı telefonlarında değil diğer tüm ürünlerinde bu şirketler tarafından üretimi yapılan ürünleri kullanabilecek.

Yine ABD merkezli Microsoft ve Micron şirketleriyle de anlaşan Honor, parça tedariki konusunda karşısına çıkabilecek sonuçları şimdiden ortadan kaldırmak istiyor. Güney Kore merkezli Sony ve SK Hynix şirketleriyle de yapılan anlaşma sayesinde bir akıllı telefonda kullanılabilecek tüm parçaların tedarikçileriyle anlaşılmış olduğu iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir