HODL edilen Bitcoin miktarı rekora koşuyor!

HODL edilen Bitcoin miktarı

HODL edilen Bitcoin miktarı rekora koşuyor!

ABONE OL 

Kripto para piyasasında kavramlar arasında yer alan ‘HODL‘ yani açık bir ifadeyle ‘Satın alıp beklemek‘ stratejisini uygulayan yatırımcı sayısı ve Bitcoin miktarı rekora koşuyor.

HODL Edilen Bitcoin Miktarı Arzın Yüzde 75’ine Kadar Yükseldi

Bazı kripto para yatırımcıları ‘Trader‘ bazıları ise ‘Yatırımcı‘ olarak nitelendirilir. Yatırımcıların yaptığı strateji kripto para piyasasında ‘HODL‘ olarak biliniri. Yani yatırımcı satın alır ve bekler, zamanı geldiğinde satış yapar.

Bitcoin yatırımcıları arasında da sıkça uygulanan bu strateji, bir rekoru da beraberinde getiriyor. HODL eden Bitcoin miktarı 14.5 milyon adede yükseldi. Bilindiği gibi Bitcoin, 21 milyon sabit arza sahip ve yaklaşık 1 milyon Bitcoin‘in bulunduğu cüzdanlara ise ise hiç ulaşılamıyor. Bu sebepten dolayı HODL eden Bitcoin miktarı oldukça yüksek olarak kabul ediliyor.

Glassnode tarafından paylaşılan veri ile ortaya çıkan rekor, Bitcoin’in toplam arzının da yüzde 75’lik kısmına tekabül ediyor. Bu da son derece inanılmaz bir rekor olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin fiyatı TL

ABD Bitcoin Satışlarını Sürdürüyor

Kripto para piyasasına yaptığı açıklamalarla baskı kuran ABD, bu defa da Bitcoin satışlarına başladı. Çeşitli operasyonlar sonucunda elde edilen Bitcoin’lerden 8.200 adeti geçtiğimiz günlerde satıldı. CryptoQuant verileri de satışların ABD tarafından yapıldığını gösteriyor.

ABD’nin elinde bulunan Bitcoin’lerin cüzdan adreslerini takip ederek analizler oluşturan CryptoQuant verilerine göre 9.319 adet Bitcoin hareket ettirildi. Bu transfer 8.200 ve 1.119 adet olmak üzere iki parçada gerçekleştirildi. Taşınan 8.200 Bitcoin’in satıldığı ancak geri kalan tutarın gönderildiği cüzdanın ABD tarafından kontrol edilip edilmediği bilinmiyor.

Satışı gerçekleştirilen 8.200 Bitcoin, haber yazıldığı sırada yaklaşık olarak 244 milyon dolara tekabül ediliyor.

Yine CryptoQuant verilerine göre ABD’nin elinde 195.307 adet Bitcoin bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir