Hindistan Ekonomi Bakanı’ndan Blockchain çıkışı: Fırsat

Hindistan Blockchain

Hindistan Ekonomi Bakanı’ndan Blockchain çıkışı: Fırsat

ABONE OL 

Dünya üzerinde kripto para sektörüne olumsuz bakan ve ağır vergi oranlarıyla birçok kripto para yatırımcısının yurt dışına gitmesine sebep olan Hindistan, Blockchain konusunda geri adım attı.

Hindistan Blockchain’i Fırsat Olarak Görüyor

Kripto para piyasasının oluşmasını sağlayan Blockchain, Hindistan tarafından yakında kucaklanabilir. Hindistan Ekonomi Bakanı Nirmala Sitharaman, yaptığı açıklamada Blockchain teknolojisinin fırsatlar sunduğunu ve buna karşı olmadıklarını belirtti. Sitharaman, kripto para tarafının ise bambaşka bir alan olduğunu belirtti.

Kripto paraların merkezi yapılar tarafından ve devletler tarafından kontrol edilmesini de belirten Sitharaman, aksi halde FTX gibi dünya çapında etkileri yaşanan olayların mümkün olabileceğini ifade etti.

Hindistan Kripto Para Vergi İndirimine Gitmemişti

Kripto paralardan aldığı yüzde 30’luk vergi oranıyla yalnızca Hindistan’daki kripto para yatırımcılarından değil birçok ülkeden kripto para yatırımcılarının tepkisini çekmişti. Gelen yoğun tepkilerin ardından bu vergi oranının düşürüleceği konuşulmaya başlanmıştı.

1 Nisan 2022 tarihinde yürürlüğe giren yasa, elde edilen gelirlerin yüzde 30‘unun vergi olarak ödenmesini kararlaştırmıştı. 1 Temmuz 2022 itibariyle yürürlüğe giren yasada ise 127 dolar ve üzeri alım satım işlemlerinden yüzde 1 vergi alınması kararlaştırılmıştı.

Ancak yapılan açıklamalarda vergi indirimine dair herhangi bir detay verilmemişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir