Haziran ayında en çok para kazanan mobil oyunlar

Haziran ayında en çok para kazanan mobil oyunlar

Haziran ayında en çok para kazanan mobil oyunlar

ABONE OL 

Mobil oyunlar son yılların en çok para harcanan pazarlarından biri oldu. Özellikle pandemi döneminde sektörde büyük paralar döndü ve birçok dev şirket mobil oyun geliştirip yayınladı. Sensor Tower tarafından her dönem en çok para harcanan oyunlar rapor olarak yayınlandı. İşte Haziran ayında en çok para kazanan mobil oyunlar:

Haziran Ayında En Çok Para Kazanan Mobil Oyunlar

Dünya genelinde en çok para kazanan oyun, App Store listesinde de zirvede yer alan Honor of Kings olurken Google Play mağazasında geçtiğimiz ay en çok para kazanan oyun Coin Master oldu.

PUBG Mobile oyununun son zamanlarda popülerliğinde bir düşüş yaşandığı ve dünya genelinde 3. sıraya gerilediği raporla birlikte ortaya çıktı.

Listenin zirvesindeki Honor of Kings, 238,2 milyon dolar elde ederken ikinci sıradaki Genshin Impact, 154 milyon dolar kazandı. 3. sıradaki PUBG Mobile, Google Play listesinde ilk 10’a giremedi. Küresel mobil oyun sektöründe toplamda Haziran ayı boyunca 6,4 milyar dolar gelir elde edildi. Bu tutar, 2021 yılının aynı döneminde göre yüzde 10’luk bir düşüş anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir