Hayat Eve Sığar uygulaması maske kodu verecek

Hayat Eve Sığar uygulaması maske kodu verecek

ABONE OL 

Dünyada ve ülkemizde etkisi hala devam eden Korona virüsü ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması artık maske kodu da dağıtacak. Son güncelleme ile hayata geçirilen yenilik birçok kişinin mağduriyetini gidermesi bekleniyor.

Hayat Eve Sığar Uygulaması İle Maskelere Ulaşmak Artık Daha Kolay!

Korona virüsünün yayılmasının ardından Sağlık Bakanlığı her vatandaşa 10 günde 5 adet maske dağıtılmasına karar vermişti. Bu dağıtımında eczaneler aracılığıyla yapılmasına karar verilmişti. Vatandaşlar telefonuna gelen maske kodları ile herhangi bir eczaneden maskelerini temin edebiliyor. Ülkemizde birçok kişiye ulaşan maskeler bir o kadar kişiye de ulaşmadı. Sağlık Bakanlığı ise geliştirdiği Hayat Eve Sığar uygulaması ile maske kodu dağıtacak. Maskesinin alamayan vatandaşlar için bu hizmeti hayata geçiren Sağlık Bakanlığı uygulamayı ise şu açıklamalarla kullanıma sunmuştu:

“Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir”

Hayat Eve Sığar uygulamasını Android ve iOS cihazlarınıza uygulama marketinizden indirebilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.