Hasan Can Kaya RTÜK cezası hakkında konuştu

Hasan Can Kaya RTÜK cezası hakkında konuştu

Hasan Can Kaya RTÜK cezası hakkında konuştu

ABONE OL 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Exxen platformunda yayınlanan Konuşanlar programında sarf edilen küfür ve argo kelimeler için Exxen’e para cezası uygulamıştı, Hasan Can Kaya RTÜK cezası hakkında ilk kez konuştu.

“Konuşanlar programında mizahı aşan galiz ifadelerin, bir yapımda ağza dahi alınmayacak söylemlerin bulunduğu” nedeniyle RTÜK tarafından “Türk toplumunun temeli olan ailenin fertlerinin de dahil edildiği ve cinsiyetçi unsurlar da içeren çok sayıdaki küfür ve argo kelimelerin ekranlara yansıtılmasının yayıncılık ilkelerine aykırı olduğu” kanaatine varılmış, idari para cezası verilmiş ve katalogdan çıkarma müeyyidesi uygulanmıştır.

Katalogdan çıkarma müeyyidesi, söz konusu olan ve incelenen bölümün yayından kaldırılması anlamına gelmektedir.

Hasan Can Kaya RTÜK cezası hakkında konuştu

Hasan Can Kaya RTÜK Cezası Hakkında Konuştu!

Kaya, konu hakkında “Çok tutulan mizah işlerinde her seferinde sansür uygulanmıştır. Kemal Sunal’ın ‘Eşoleşek’ kelimesini sansürleyen bir kurum. Benim üzerimden izleyicilerimi, özellikle Z kuşağını eleştirdiler ona üzüldüm. Yoksa umurumda değil” açıklamasını yaptı ve “Konuşanlar adlı programı muhafazakarlar da muhalifler de izliyor. Bunların hepsi bizim programda yan yana gülüp eğlenirler. Konuşanlar izleyicisi akıl sağlığı en olgun kesim bence. Kendiyle barışık insanlar kendiyle dalga geçer. Küfürle güldürüyor diyen adamlar hayatında kimseyi güldürmemiştir” diye ekledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir