Harry Potter serisi hakkında bilinmeyenler

Harry Potter serisi hakkında bilinmeyenler

Harry Potter serisi hakkında bilinmeyenler

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde HBO Max platformunda yayınlanan Return to Hogwarts programıyla serinin yıldızlarının 10 yıllık dönemde yaşadıklarını ve bazı sırları paylaşan Harry Potter serisi oyuncuları hayranlar tarafından bilinmeyen bazı gerçekleri izleyenlerle paylaştı.

Return to Hogwarts

Harry Potter Serisi Hakkında Bilinmeyenler

Filmin 20. yılını anmak isteyen yapımcı ekip, teknik ekip ve yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu yeniden Hogwarts’ta bir araya geldi. Oyuncularla tek tek yapılan röportajlarda ise o yıllarda yaşanan ancak bilinmeyen bazı gerçekler de gün yüzüne çıktı. İşte onlardan bazıları.

Harry Potter serisi hakkında bilinmeyenler
  • Dizinin üç başrolünden biri olan, Harmione Granger rolünü canlandıran Emma Watson, serinin kötü karakteri olan Draco Malfoy‘u canlandıran Tom Felton‘a bir süre aşık olduğunu itiraf etti. Watson, Felton’un “Tanrı’nın nasıl göründüğünü hayal edin” konulu bir çizim dersinde çizdiği “şapkasını ters takmış kaykaylı kız” çiziminden sonra aşık olduğunu ancak aralarında hiçbir şey geçmediğini belirtti.
  • Draco Malfoy’un babası Lucius Malfoy rolünü canlandıran Jason Isaacs aslında bu rol için değil sahtekar profesör Gilderoy Lochart karakteri için denemelere girmiş ancak kendisinden Lucius Malfoy’un replikleri okutulmuş. Duruma bozulmasına rağmen Isaacs başarılı bir deneme sürecinin ardından bu role uygun görülmüş.
Harry Potter serisi hakkında bilinmeyenler
  • Filmin dekor ekiplerinin özenle hazırladığı Fawkes isimli anka kuşunu, büyük profesör Dumbledore rolünü serinin ilk iki filminde canlandıran Richard Harris gerçek sanıyormuş, anka kuşu olmadığını biliyormuş ancak benzer bir kuş türü sanıyormuş. Harris ikinci filmden sonra vefat ettiği için Fawkes’in dekor olduğunu anlayıp anlamadığını ise bilmiyoruz.
Harry Potter serisi hakkında bilinmeyenler
  • Serinin dördüncü filmi Ateş Kadehi‘nde Hogwarts’ta tavandan sarkan mumların gerçek olduğunu ancak mumların çekimlerde bir süre sonra mumların eridiği ve asılı olduğu ipleri yakıp yere düştüğü açıklandı.
Harry Potter serisi hakkında bilinmeyenler
  • Harry Potter rolüyle hafızalara kazınan Daniel Radcliffe, Potter rolü için oyuncu bakılırken David Copperfield mini dizisinde başrolde oynuyordu. Yönetmen Chris Colombus bu rol için en uygun ismin Radcliffe olduğunu söylüyordu ancak onun ailesi, 10 yaşındaki ismin uzun bir film serisinde oynamasını istemiyordu, ayrıca çekimlerin o dönemde ABD’de yapılma ihtimali de aileyi filmden uzaklaştıran sebepti ancak bir şekilde aile ikna edildi Radcliffe, Harry Potter oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir