HarmonyOS tanıtıldı! İşte detaylar

HarmonyOS

HarmonyOS tanıtıldı! İşte detaylar

ABONE OL 

Huawei uzun bir süredir beklenen işletim sistemini duyurdu. HarmonyOS isimli işletim sistemi herkese açık yapısıyla dikkatleri çekiyor. Hep birlikte HarmonyOS‘un kullanıcılarına sunacaklarına göz atalım.

HarmonyOS Özellikleri

Huawei, HarmonyOS’u duyurdu. Huawei, bu işletim sistemini yalnızca kendi markasıyla sınırlamıyor. Yani dileyen markalar gerekli anlaşmaların ardından HarmonyOS işletim sistemine akıllı telefonlarında yer verebilecek. Akıllı telefonların yanı sıra ve içindeki akıllı olabilecek tüm eşyalarda da bu işletim sistemi kullanılabilecek. Lansmanda da buzdolabı örneği verilmişti. Bu sayede bir ekosistem tam anlamıyla söz konusu olabilecek.

HarmonyOS tanıtıldı! İşte detaylar

Kullanım arayüzü olarak ise Android’e benzerliğiyle dikkatleri çeken HarmonyOS, bu sayede kullanıcıların, alışılagelmiş deneyimlerini kullanmalarına izin veriyor. Bu işletim sisteminin en dikkat çekici özelliklerinden biri ise arka planda çalışan uygulamaları dondurarak hem şarj tüketimini hem de internet kullanımını azaltıyor. Bu özellik sayesinde dondurulan uygulamaya yeniden giriş yapıldığında uygulama kaldığı yerden devam ediyor.

Ayrıca güvenlik konusunda da yapay zekadan faydalanan Huawei, dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı gelişmiş çekirdek güvenliği yöntemini kullanıyor. Bu da HarmonyOS‘u güvenilir bir işletim sistemi haline getiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.