HarmonyOS kullanıcı sayısı açıklandı!

 HarmonyOS kullanıcı sayısı açıklandı!

Geçtiğimiz hafta HarmonyOS 2.0 güncellemesini duyuran Huawei, bu güncellemeyi yükleyen kullanıcı sayısını da açıkladı.

İşte HarmonyOS Kullanıcı Sayısı!

Huawei, ABD’nin yaptırımları sebebiyle Google Servisleri’ne olan erişimini kaybetmişti. Bir dönem dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, ABD’nin bu hamlesi sebebiyle bu unvanını da kaybetti. Şirket bu ambargonun ardından kendi işletim sistemi için çalışmalara başladı.

HarmonyOS isimli bu işletim sisteminin 2. sürümü geçtiğimiz hafta duyurulmuştu. Dikkatleri çeken bu güncelleme ile birlikte kullanıcı sayısı da artışa geçti. Açıklanan verilere göre HarmonyOS kullanıcı sayısı 10 milyon aştı.

HarmonyOS kullanıcı sayısı açıklandı!

HarmonyOS Özellikleri

Huawei, HarmonyOS’u duyurdu. Huawei, bu işletim sistemini yalnızca kendi markasıyla sınırlamıyor. Yani dileyen markalar gerekli anlaşmaların ardından HarmonyOS işletim sistemine akıllı telefonlarında yer verebilecek. Akıllı telefonların yanı sıra ve içindeki akıllı olabilecek tüm eşyalarda da bu işletim sistemi kullanılabilecek. Lansmanda da buzdolabı örneği verilmişti. Bu sayede bir ekosistem tam anlamıyla söz konusu olabilecek.

Kullanım arayüzü olarak ise Android’e benzerliğiyle dikkatleri çeken HarmonyOS, bu sayede kullanıcıların, alışılagelmiş deneyimlerini kullanmalarına izin veriyor. Bu işletim sisteminin en dikkat çekici özelliklerinden biri ise arka planda çalışan uygulamaları dondurarak hem şarj tüketimini hem de internet kullanımını azaltıyor. Bu özellik sayesinde dondurulan uygulamaya yeniden giriş yapıldığında uygulama kaldığı yerden devam ediyor.

Ayrıca güvenlik konusunda da yapay zekadan faydalanan Huawei, dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı gelişmiş çekirdek güvenliği yöntemini kullanıyor. Bu da HarmonyOS‘u güvenilir bir işletim sistemi haline getiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir