HarmonyOS 2.0 tanıtıldı! İşte detaylar

HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0 tanıtıldı! İşte detaylar

ABONE OL 

Huawei Developer Conference (Huawei Geliştirici Konferansı) bugün düzenlendi. Bu etkinlikte Huawei‘nin kendi ekosistemi olan HarmonyOS 2.0 tanıtıldı. Hep birlikte bu ekosistemin detaylarına göz atacağız.

HarmonyOS 2.0 Detayları

Huawei bilindiği gibi işletim sistemi olarak Google‘ın geliştirdiği Android işletim sistemini kullanıyordu. Çin ABD arasındaki ticaret savaşı sonrasında ambargolara maruz kalan Huawei Android işletim sistemini kendi akıllı telefonlarına doğrudan ekleyemiyor ve Google servislerini kullanıcılarına sunamıyordu.

Bu sorunun ortaya çıkması ile birlikte Huawei tarafından işletim sistemi geliştirme hareketi başladı. HarmonyOS ismi verilen işletim sistemi oluşturuldu ve geliştirilmeye başlandı. Yalnızca bir işletim sistemi değil bir ekosistem yaratmak isteyen Huawei, bu sebepten dolayı çok kapsamlı çalışmalarda bulunuyor.

HarmonyOS

Kullanıcı deneyimini esas alan Huawei, sürdürülebilirlik ve erişilebilirlik konuları üzerine eğiliyor. HarmonyOS 2.0 ile 2.4 Ghz veri aktarım hızı, 10 ms gecikme süresi ve yüzde 30 oranında daha az veri kaybını kullanıcılara sunulacak.

HarmonyOS 2.0 güncellemesini barındıracak olan modellerin diğer akıllı telefon üreticilerinin modellerine göre daha güvenilir bir yapıya sahip olacağı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.