Harmony köprüsü saldırısını Kuzey Koreli hackerlar olabilir!

Harmony köprüsü

Harmony köprüsü saldırısını Kuzey Koreli hackerlar olabilir!

ABONE OL 

Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan ve 100 milyon dolarlık bir kayba sebep olan Harmony köprüsü saldırısı hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Elliptic tarafından ortaya atılan iddiaya göre Harmony köprüsü Horizon‘a Kuzey Koreli hackerlar saldırdı.

Harmony Köprüsüne Kuzey Koreli Hackerlar Saldırmış Olabilir

Kripto para piyasasının en çok konuşulan siber saldırıları arasında Harmony (ONE) şirketi tarafından kullanılan Horizon’a yapılan saldırı da yer alıyor. Horizon‘a düzenlenen saldırıda 100 milyon dolar değerinde varlık çalınmıştı.

Elliptic Enterprises tarafından ortaya atılan iddiaya göre saldırıyı Kuzey Koreli Lazarus grubu gerçekleştirmiş olabilir. Lazarus grubunun Kuzey Kore devleti tarafından desteklendiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Elliptic Enterprises konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Saldırının niteliğine ve ardından çalınan fonların aklanmasına bağlı olarak, Kuzey Kore merkezli Lazarus Grubu’nun bu hırsızlıktan sorumlu olabileceğine dair güçlü belirtiler var.

Elliptic Enterprises‘e göre Lazarus grubu, Asya-Pasifik bölgesindeki Harmony çalışanlarının kullanıcı giriş bilgilerine erişti ve bu sayede saldırıyı gerçekleştirdi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde aklanan fonları da yine Lazarus grubunun akladığını da açıklamada yer buldu.

Harmony köprüsü saldırganları Kuzey Koreli hackerlar olabilir!

Harmony Köprü Saldırısındaki Fonların Bir Kısmı Aklanmıştı

Kripto para dünyası siber saldırılardan muzdarip olmaya devam ediyor. Son olarak Harmony köprüsü Horizon bir siber saldırıya maruz kalmış ve 100 milyon dolar değerinde Ethereum çalınmıştı. Siber saldırganlar çalınan 3 farklı transfer gerçekleştirerek toplamda 30 bin Ethereum‘u (yaklaşık 36 milyon dolar) Tornado Cash cüzdanına gönderdi.

Harmony ekibi saldırganlara 1 milyon dolar teklif etmiş ve bu teklifin kabul edilmesi halinde şikayetçi olunmayacağını da açıklamıştı. Ancak saldırganlar fonları aklayarak bu teklifi reddettiklerini göstermiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir