Haftalık Teknik Analiz #8 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #8 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #8

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-1D grafiği

Bitcoin, geçen hafta paylaştığım grafikteki önemli gördüğüm direnç kesişimlerinden kırılım yapmasından sonra bir sonraki dirence çok hızlı bir şekilde geldi. Grafikte de gözüktüğü gibi bir sonraki kanal direncine denk geliyor. Burada Bitcoin çok kritik bir kaç direncin kesişimi ve 200 günlük hareketli ortalama (45 bin dolar) ile karşılaşıyor. Buraya gelene kadar 11 günün 10 gününü karda kapattı. Buradan bir kar satışı çok mümkün. Hemen bir kırılım beklemiyorum hatta bir fakeout yaparak likiditeyi alıp alt desteğini tekrar ziyaret edebilir. Ancak kırılması halinde bir süre üzerinde kalıcı olur ise yeni bir ralliyi ve yeni bir zirveyi tetikleyecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum-1D grafiği

Ethereum geçen haftaki grafikte oluşan ikili dip formasyonunu tamamlayıp 2.350 dolar boyun bölgesinden kırılım yapıyor. Grafikte de kanalın dibinde bulunuyor. Eğer başarılı olur ise hedefe (3.000 dolar) gidip marketin atmosferine göre kısa sürede yeni bir zirve yapabilir. Tabi bu öngörü yeni güncelleme ile alacağı olumlu bir ivme ve Bitcoin’in iyi performansı ile mümkün olacaktır. Hala güzel ve bozulmamış bir yükselen görüntüsü var. 4 Ağustos‘taki güncelleme (EIP-1559) ile gelecek tepkiye göre iyi fırsat verebilir.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir