Haftalık Teknik Analiz #78 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #78 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #78

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin bu haftada aynı fiyat aralığında kaldı (16.000 dolar – 17.000 dolar) ve yeni yıla bu fiyattan giriş yaptı. Yeni yılın gelmesi markete hareket getireceğini düşünüyorum. Her 3 ay sonunda Bitcoin trend belirliyor ve ya trend değişimi olabiliyor.

Hala destek üzerinde olması nedeni ile yukarı bir hamle yapması olası. Bu hafta 17 bin 500 dolar ve 18 bin 800 dolar denemesi yapabilir. 18 bin 800 dolar bölgesi son derece önemli olacak. Buranın kırılımı Bitcoin’i 20 bin dolar ve üzerine rahatlıkla çıkartabilir. 16 bin doları tutmaması 15 bin dolara düşebilir ve bu bölge tutmaz ise düşüş hızlanabilir.

Haftayı bu seviyeleri takip ederek tahminde bulunmak gerekli. Yeni yıl ile markete biraz hareket gelebilir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum‘da da bu hafta değişen bir şey olmadı. Bütün market gibi haftayı yatay olarak tamamladı. 1.250 dolar direncini kırması halinde 1.400 dolar denemesi yapacaktır. Bu bölgenin kırılımının Bitcoin’in hareketlerine bağlı olacağını düşünüyorum. Yeni yıl ile olumlu bir hava oluşur ise 1.400 dolar geçilip 1.600 dolara kadar hızlı bir yükseliş yapabilir.

1.100 dolar desteği yine önemli konumda buranın kırılımı düşüşü çok derinleştirecektir. 900 dolar önemli bir destek ancak yine düşüş seneryosunda da Bitcoin’in 15 bin dolar bölgesini tutmasına bağlı olacağını düşünüyorum. Genel olarak yeni yıl ile bir hareket geleceğini ve bunun yukarı yönlü en azından önemli trend dirençlerini test edeceğini düşünüyorum.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir